Ale kwas ;)

 

Podstawą pielęgnacji, a także pierwszym krokiem do promiennej cery jest pozbycie się martwych komórek. W doskonały sposób sprawdzają się tu kwasy. Zabiegi kosmetyczne, aby mogły być skuteczne, potrzebują oczyszczonej skóry, która nie będzie blokować działania składników aktywnych.

Jakie pytania na temat kwasów słyszymy najczęściej? Oto one

jeśli masz inne, pytaj śmiało 🙂

  1. Kiedy najlepiej wykonywać zabiegi kwasami w gabinecie kosmetycznym?

Okres od jesieni do wiosny jest doskonały na wszelkiego rodzaju złuszczania naskórka, w tym kwasy.

  1. Jaki wybrać kwas?

Odpowiedni kwas, a także „moc” jego działania dobieramy po wcześniejszym wywiadzie. Patrzymy pod kątem typu skóry, danego problemu, a także „celu w pielęgnacji”, jaki chcemy osiągnąć. Dysponujemy szeroką gamą kwasów i kompozycji, spośród których wybieramy odpowiedni w danym przypadku, np. dla skóry trądzikowej odpowiedni może być kwas pirogronowy lub zestaw zabiegowy A.C.N.E.

  1. Czy kwasy można wykonać w dowolnym wieku?

Oferta zabiegowa obejmująca kwasy lub ich mieszaniny dostosowana jest dla osób w każdym wieku. Od młodzieńczych problemów z trądzikiem po kurację anty-angin.

  1. Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W zależności od tego, jaki kwas wybierzemy, w trakcie nakładania może pojawić się ewentualne mrowienie lub uczucie ciepła na twarzy, które szybko niwelujemy w dalszych etapach zabiegu.

  1. Czy będę mogła chodzić do pracy?

Zabiegi z kwasami nie wykluczają nas z normalnego funkcjonowania. Jak najbardziej można chodzić do pracy. Niektóre z kwasów powodują tylko tzw. złuszczanie drobno płatkowe.

  1. Czy naskórek będzie złuszczał się mocno?

To zależy od rodzaju skóry, a także jaki kwas zastosujemy: przy lżejszych kwasach złuszczanie będzie znikome, przy mocniejszych może być bardziej widoczne.

  1. Po jakim czasie rozpoczyna się złuszczanie?

Ciężko jest podać jednoznaczną regułę, bo zależy to od typu skory, a także ilości martwych komórek naskórka. Na ogół jest to 2-3 dzień po zabiegu.

  1. Jak dużo zabiegów trzeba wykonać?

Zabiegi można wykonywać w serii, ale nie trzeba ściśle trzymać się danego schematu. Można rozpisać indywidualny program pielęgnacyjny, który będzie składał się z innych wymiennych zabiegów dostosowanych do pory roku i danego problemu.

  1. Czy kwasy są skuteczne?

Jak najbardziej tak. Posiadają szerokie spektrum działania. Mają wpływ na warstwy naskórka, ale także i skórę właściwą np. na syntezę kolagenu i elastyny.

artykuł powstał przy współpracy z naszym kosmetologiem, Żanetą Karczewską

więcej o kwasach i zabiegach bazujących na kwasach